Obiekt w pełni klimatyzowany!

Facebook

Atrakcje

Pszczew, to wyjątkowe miejsce na wczasy w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z okolicznymi atrakcjami.

Atrakcje naszego regionu:

  Zabytki architektury

 • Kościół św. Marii Magdaleny – wybudowany w latach 1632-1654 w stylu późnorenesansowym, w obiekcie znajduje się cenny obraz „Matka Boska Wśród Aniołów”

 • Barokowa Plebania – jak kościół prawdopodobnie pochodzi z pierwszej połowy XVII wieku. Przed rozbiorami siedziba biskupów. Aktualnie jest zamieszkiwana przez księży. Przed plebanią znajduje się park z liczącą 400 lat lipą uznaną za pomnik przyrody. Obok plebani jest Góra Wieżowa (Góra Ślimacza) na jej szczycie znajduje się punkt widokowy z piękną panoramą na jezioro Kochle (Pszczewskie, Miejskie).

 • Muzeum „Dom Szewca” – zlokalizowane w centrum Pszczewa na rynku, jego znaczna część jest dedykowana odwzorowaniu prawdziwego warsztatu szewskiego i sklepu obuwniczego. W obiekcie również znajduje się wystawa z wykopalisk, które były prowadzone na terenie Pszczewa w latach 1956-1959.

 • Kino „Przystań” – jedno z niewielu kin wiejskich działających cały rok. Nazwa kina została nadana z uwagi na swoją lokalizację. Kino jest położone przy promenadzie nad jeziorem Pszczewskim. Seanse filmowe odbywają się w piątki, soboty i niedziele

 • Skansen pszczelarski Tadeusza Bryszkowskiego – Spory zbiór uli oraz starych barci. Niejedna z reprezentowanych barci wyszła spod dłuta pana Bryszkowskiego. W założonym skansenie prezentował on także narzędzia służące do pozyskiwania miodu oraz wytwarzania wosku a także przedmioty gospodarstwa domowego np. drewniane pralki, naczynia kuchenne, żelazka oraz narzędzia rolnicze, pługi

 • Międzyrzecki Rejon Umocniony – jedna z największych atrakcji Ziemii Lubuskiej, potężny system fortyfikacji. Powstały w 30. latach ubiegłego wieku przez III Rzeszę. Najciekawszym elementem są podziemne tunele, które rozciągają się na długość ponad 30km. W Międzrzeckim Rejonie Umocnionym mieści się wyjątkowy rezerwat nietoperzy, zimuje w nim co roku ponad 30tys. przedstawicieli należących do 12 różnych gatunków tych wyjątkowych zwierząt.

 • Zamek w Międzyrzeczu – średniowieczna twierdza wzniesiona w połowie XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego. Zlokalizowany na pagórku znajdującym się w widłach Obry i Paklicy. Zamek jest otoczony parkiem z XIX wieku, w którym na szczególną uwagę zasługuje aleja platanów.

 • Spływ kajakowy – największą atrakcją Pszczewa są pobliskie jeziora i rzeki o krystalicznie czystej wodzie. Najlepszą możliwością zapoznania się z tymi walorami jest organizacja spływów kajakowych.

 • Wieże obserwacyjno-widokowe – Wokół Pszczewa zostały zbudowany 3 wieże obserwacyjno-widokowe. Dokładniejsze lokalizacje wież są zaznaczone na mapie poniżej.

 • Marek Koch hodowla danieli – W pobliżu naszego pensjonatu znajduje się hodowla Danieli w celu późniejszego zasiedlenia nowych terenów.

 • Imprezy

 • Jarmark Magdaleński w Pszczewie – jest jedną z głównych atrakcji turystycznych, jego termin zbiega się z odpustem św. Marii Magdaleny, która jest patronką parafii pszczewskiej, w tym roku będzie to 16 i 17 lipca 2016. Jarmark promuje turystykę regionu, pokazuje piękno i kunszt rękodzieła oraz prezentuje kulturę ludową. W trakcie trwania jarmarku, na rynku pszczewskim gromadzą się tłumnie rzemieślnicy i rękodzielnicy by pokazać swoje wyroby i przybliżyć sposób ich wytwarzania. Podczas Jarmarku Magdaleńskiego odbywają się również zawody wędkarskie, występy teatralne, różnego typu konkursy oraz na scenie oprócz lokalnych zespołów występują także gwiazdy ogólnopolskiego formatu. W tym roku podczas XXIII Jarmarku Magdaleńskiego na estradzie śpiewać będzie ENEJk.